w kolejnym newsletterze przedstawię Ci kilka ciekawostek na temat relacji damsko-męskich, które mogą wpłynąć również na Twoje życie.
Dziś dowiesz się:
jak postępuje blisko 50% par w obliczu kryzysu
po jakich cechach rozpoznasz narcyza
dlaczego warto wykonać nasz bezpłatny test
48% par robi to, gdy związek dopada silny kryzys
Czy wiesz, że tylko część par rozstaje się od razu, gdy czuje, że w związku źle się dzieje, nie widząc realnych szans na poprawę?
Według statystyk blisko 50% par w obliczu poważnego kryzysu relacji postanawia zrobić sobie przerwę. I co ciekawe spora część z nich po przerwie chce do siebie wrócić i spróbować od nowa.
Przerwa w związku istotnie może mieć wiele zalet i pomóc w naprawieniu relacji:
Pomaga się zdystansować od problemów w związku;
Daje czas na przemyślenie swoich uczuć i potrzeb;
Uświadamia nam, czy zależy nam na drugiej osobie;
Pozwala się przygotować do szczerej rozmowy o związku;
Daje czas na uporanie się z innymi problemami, które wpływały na relację.
To oznacza, że wprawdzie przerwa nie musi jednoznacznie prowadzić do pojednania i naprawy relacji, ale pomaga w podjęciu decyzji najbardziej zgodnej z uczuciami, zamiast poddawania się chwilowym impulsom.
Bywa jednak, że partner/ka proponuje przerwę, ponieważ tak naprawdę boi się otwarcie powiedzieć, że chce się rozstać. Nie chce brać na siebie odpowiedzialności za rozpad związku, więc usiłuje go osłabić dystansem.
A zatem, żeby przerwa miała sens i nie była tylko czczym robieniem komuś nadziei, powinno się ustalić jej zasady: przede wszystkim czas trwania, cel oraz to, jak będziecie się zachowywać w jej trakcie.
O tym, ile powinna trwać przerwa w związku i jakie zasady powinny obowiązywać w jej trakcie, przeczytasz w tym artykule >>> Przerwa w związku: dlaczego jej chcemy i czy ma to sens?
Jeśli Twoim celem jest odzyskanie byłego lub byłej po zakomunikowaniu przez niego lub przez nią potrzeby zrobienia przerwy, najlepiej zrobisz, wcielając w życie strategię, która pomogła już tysiącom naszych czytelniczek i czytelników. Pobierz "Klucz Do Odzyskania"!
5 cech, po których poznasz narcyza
Z jednej strony społeczeństwo promujące indywidualizm, egoizm i samozachwyt, z drugiej strony większa świadomość problemów psychologicznych - wiele aspektów przyczyniło się do coraz częstszego rozpoznawania narcystycznego zaburzenia osobowości i narcystycznych cech u innych, w tym partnerów.
Wciąż jednak wiele osób wpada w pułapkę toksycznych relacji z narcyzami, nie będąc w stanie od razu rozpoznać niepokojących sygnałów.
Oto 5 cech, po których rozpoznasz narcystyczną osobę:
1️⃣ Love bombing. Narcyz na początku relacji intensywnie adoruje, zdobywając Twoje zaufanie i uzależniając Cię od siebie.
2️⃣ Brak empatii. Narcystyczne osoby są niezdolne do współczucia i mają ogromną trudność w postawieniu się w czyjejś sytuacji.
3️⃣ Skłonność do manipulacji. Narcyzi stosują różne techniki manipulacji, które osłabiają Twoje poczucie własnej wartości.
4️⃣ Podwójne standardy. Typowo narcystyczną cechą jest dawania sobie przywilejów i jednoczesne odbieranie praw innym osobom.
5️⃣ Odejścia i powroty. Narcystyczne osoby często porzucają nagle, a następnie równie nieoczekiwanie znowu wciągają Cię w relację z nimi
Chcesz poznać więcej cech charakterystycznych dla narcystycznych osób? Obejrzyj nasz filmik na YouTube >>> Kliknij tutaj
Zrób test na kondycję Twojego związku - to nic nie kosztuje!
Ocena kondycji związku to ważny krok w kierunku zażegnania kryzysu. Dlatego na koniec chcę Ci zaproponować bardzo przydatne narzędzie.
Opracowałem test, który pozwoli Ci sprawdzić, w jakim stanie jest Twoja relacja. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania nie tylko poznasz swój wynik i dowiesz się, jaka jest kondycja Twojego związku.
Zrobienie testu to doskonała okazja do refleksji nad relacją, a przede wszystkim nad problemami, które wcześniej być może trudno Ci było zidentyfikować.
Zrobienie go zajmie Ci tylko parę minut, a wynik otrzymasz od razu po jego zakończeniu. A co najważniejsze, test jest całkowicie bezpłatny!
Już teraz przystąp do niego i sprawdź, czy w Twoim związku pojawiają się trudności, którym powinno się jak najszybciej zaradzić.