Prezydent Karol Nawrocki zawetował ustawę o kryptowalutach. Dla wielu nie było to zaskoczeniem, bo właśnie to zapowiadał w kampanii prezydenckiej.
Jednak rynek po cichu liczył, że głowa państwa zmieni zdanie i jak mówią przedstawiciele branży, "nie takiego prezentu pod choinkę oczekiwali". - Liczyliśmy na to, że przeważą argumenty o bezpieczeństwie państwa i sugestie szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Sławomira Cenckiewicza, żeby ustawę jednak podpisać - mówią eksperci w artykule Wyborczej.biz.
Co zatem czeka klientów giełd i fintechów w 2026 roku, po prezydenckim wecie?
Otóż najwięcej zmieni się od 1 lipca 2026 roku. Od tego momentu, na mocy unijnego rozporządzenia MiCA, każda związana z rynkiem kryptowalutami firma na terenie UE, będzie musiała posiadać licencję: oddzielną dla giełd, oddzielną dla emitentów kryptowalut. Po więcej szczegółów zapraszamy do lektury artykułu Ireneusza Sudaka: